Kontakt

Natalia Woźniak

Natalia z zawodu jest psycholożką, seksuolożką, trenerką umiejętności miękkich i statystyczką, a także wykładowczynią na Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie kończy studia z zakresu seksuologii i doktorat na UMP.

Na co dzień pracuje w gabinecie jako psycholog oraz tworzy i liczy badania naukowe. Jej własne tyczą się rzadko poruszanych problemów czy tematów tabu, dotykających ważnych aspektów życia społecznego.

Jest współtwórczynią kampanii "Świadoma Mama - Stop Depresji", objętej patronatem Rzecznika Praw Pacjenta. Jest to kampania nie tylko podnosząca świadomość kobiet nt. depresji okołoporodowej, ale i badania mające na celu pokazać zakres problemu i pozwalające wypracować skuteczne narzędzia wsparcia i walki z depresją. Współtworzy Centrum Darmowej Pomocy Psychologicznej dla studentów i jest współtwórczynią stowarzyszenia SZOK (Stowarzyszenie Zaangażowanych Odważnych Kobiet). 


Natalia jest typem społecznika, udziela się w wielu projektach, czy fundacjach, działa tak aby jej pomoc była darmowa i jak najbardziej dostępna. Jest zwolennikiem intruzji, czyli włączania osób zagrożonych wykluczeniem do pełnowartościowego społecznego życia. Nie boi się żadnego środowiska - uważa, że tylko przebywając z ludźmi i w pełni ich akceptując można zrozumieć ale i zobaczyć specyfikę problemu oraz jego źródła. To wulkan energii, który w głowie ma więcej myśli i pomysłów niż wspólny wiek nas wszystkich razem wzięty.

W gabinecie stara się stworzyć bezpieczną i przyjazną dla każdego przestrzeń.

 

Kontakt

Anna Stolaś

Dr N. Med. Anna Stolaś -pracuję w Zespole Psychologów Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego oraz uczę studentki i studentów położnictwa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współpracuję z Fundacją Matecznik. Pracuję w kontakcie indywidualnym oraz projektuję i realizuję projekty szkoleniowe i warsztaty, m.in. dla pracowników ochrony zdrowia.

Specjalizuję się w pracy z kobietami i rodzinami w okresie okołoporodowym:

  • w czasie starań o ciążę,

  • po doświadczeniu niepowodzeń, strat (np. po poronieniach),

  • z kobietami z depresją i zaburzeniami lękowymi w ciąży,

  • w ciąży powikłanej,

  • w sytuacji zagrożenia porodem przedwczesnym i porodu przedwczesnego

  • w okresie hospitalizacji noworodka/niemowlęcia w oddziale neonatologicznym,

  • w okresie przygotowania do porodu i związanych z nim trudności,

  • w sytuacji rozpoznania wad rozwojowych płodu, również w podejmowaniu decyzji o przerwaniu lub kontynuacji ciąży,

  • obejmuję paliatywną, psychologiczną opieką perinatalną,

  • w trudnościach po porodzie, w połogu, do 12 miesiąca życia dziecka,

  • we wszystkich sytuacjach, kiedy przeżycia związane z doświadczeniem ciąży, porodu czy połogu budzą niepokój, wywołują cierpienie.

Do konsultacji mogą zgłosić się same kobiety, ale również pary rodzicielskie i pary rodzic- niemowlę.

Nasze ekspertki!

W ramach projektu ŁOO! Matko! ekspertki psycholożki, socjolożki, położne oraz seksuolożki biorą udział w panelach dyskusyjnych towarzyszących spektaklom. Ich wiedza i doświadczenie pomagają lepiej zrozumieć tematy poruszane na scenie oraz budują przestrzeń do otwartej rozmowy i refleksji. Jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.